Powrót
30 Mar

Wejdź w świat Autyzmu

WEJDŹ DO ŚWIATA AUTYZMU

2 kwietnia, godz. 14:00

 

W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia, serdecznie zapraszamy w tym dniu do Galerii Sanowa na niezwykłe wydarzenie pt. „Wejdź w świat Autyzmu”.

Celem naszej akcji jest zwiększanie świadomości społecznej na temat Autyzmu, chcemy wzbudzić Waszą ciekawość i sprowokować Państwa do rozmowy.

Organizatorami w/w akcji jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Przemyślu oraz Stowarzyszenie na rzecz wspierania dzieci i młodzieży SOSW nr 1.

Podczas naszej imprezy będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji pedagogicznych, psychologicznych i logopedycznych. Konsultacje te skierowane będą głównie do rodziców zaniepokojonych rozwojem swojego dziecka, ale nie tylko.

Ponadto zaprosimy na warsztaty sensoryczne, plastyczne, origami, rękodzielnicze oraz warsztaty z klockami lego. Nie zabraknie też licznych animacji ruchowych oraz zabaw i konkursów z upominkami. Będą także występy artystyczne dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu oraz soliści i zespoły V Batalionu Strzelców Podkarpackich w Przemyślu. Nie zabraknie pokazów tanecznych przedszkolaków z Przedszkola nr 3 i nr 11 oraz grupy Chillout.

Mamy też niespodziankę dla fanów motoryzacji – na przedpole Galerii o godz. 15:00 zlot motocykli, które później będzie można podziwiać.

Na zakończenie imprezy zagra dla nas zespół Filalala, a następnie zespół Vinci Trio w składzie Natalia Szott, Bartosz Tarnawski o Daniel Lipiec (uczestnik V edycji The Voice of Poland).

Po zachodzie słońca, około godz. 19:00 Galeria Sanowa rozbłyśnie na niebiesko, w geście solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.

Patronat nad naszą imprezą objął Prezydent Miasta Przemyśla.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!