Cukiernia Selfier

pn-sob 09:00 - 21:00

nd 10:00 - 20:00

place icon

Cukiernia SELFIER powstała w 2017 roku z marzenia o miejscu,  w którym można będzie przypomnieć sobie smaki dzieciństwa, gdzie wskrzeszane będą tradycyjne polskie przepisy oraz promowane współczesne wypieki cukiernictwa francuskiego i włoskiego.

Fundamenty naszej cukierni to tradycja, dobry jakościowo produkt i klasyczne techniki cukiernicze. Menu zmienia się u Nas sezonowo – w lecie królują sezonowe, lokalne owoce, w zimie kremy orzechowe, kawowe i czekoladowe.

Stosujemy wyłącznie najwyższej jakości składniki m.in. 82% masło, śmietankę kremówkę, jaja z wolnego chowu czy serek mascarpone. Wszystkie nadzienia, których używamy do naszych deserów wykonaliśmy od początku do końca na naszej pracowni – zaczynając od smażonych wiśni i konfitur, po karmel z solą, mus czekoladowy i lemon curd. Nie używamy półproduktów, margaryny i gotowych rozwiązań. W naszej ofercie dostępne są naturalne lody, których autorką jest założycielka naszej cukierni, tradycyjne wypieki staropolskie takie jak pączki z 1932 roku, bardzo szlachetne i pracochłonne drożdżówki z ciasta francusko-drożdżowego czy klasyczne, lubiane powszechnie ciasta, takie jak „Malinowa Chmurka” czy „Pani Walewska”.

Wykonujemy też torty okolicznościowe pod indywidualne zamówienie, specjalizujemy się w kompleksowych obsługach wesel. Z czasem nasza oferta poszerzyła się o lokalną palarnię kawy, której mieszanki nazwaliśmy ulicami Przemyśla, piekarnię specjalizującą się w chlebach na domowym zakwasie oraz manufakturę czekolady