Powrót
09 mar

KOSZYCZEK PEŁEN BARW! WIELKANOCNY KONKURS DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Pamiętając, jak ogromnym powodzeniem cieszył się ubiegłoroczny konkurs dla placówek oświatowych „Jajo jak malowane” oraz z sentymentem wspominając wyjątkowe prace wykonane przez najmłodszych mieszkańców naszego regionu, również w tym roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych organizujemy konkurs.

„Koszyczek pełen barw!” – to ponowna okazja do wspólnej, kreatywnej zabawy oraz integracji dzieci w obrębie danej grupy czy szkoły a także szansa na wygranie atrakcyjnych nagród, bo na zwycięzców czekają karty podarunkowe do wykorzystania na terenie Galerii Sanowa o wartości:

1200 zł – I miejsce,

800 zł – II miejsce,

500 zł – III miejsce.

II edycja konkursu skierowana jest do grup przedszkolnych oraz szkolnych (klasy 1-3) placówek oświatowych miasta Przemyśla oraz powiatu przemyskiego i polega na udekorowaniu dowolną techniką plastyczną koszyczka wielkanocnego, wyrysowanego na przygotowanej przez galerię tablicy formatu B1. Uczestnicy konkursu będą mogli odebrać tablicę w Biurze Administracji Galerii Sanowa, po wcześniejszym zgłoszeniu chęci udziału danej placówki w konkursie. Zgłoszenia należy wysyłać do dnia 15.03.2023 r.*

Dalsza część konkursu to odebranie tablicy oraz stworzenie na niej przez dzieci kreatywnej pracy plastycznej tj. dekoracji koszyczka wielkanocnego za pomocą wybranej przez siebie techniki plastycznej.  Forma jest dowolna – może to być wyklejka, pomalowanie farbami itd., zdajemy się na pomysłowość dzieci. Dekoracja może zostać wykonana zarówno przez wybraną grupę czy klasę, jak i jako praca zbiorcza dzieci we wspomnianym przedziale wiekowym w obrębie danej szkoły np. podczas zajęć pozalekcyjnych czy w świetlicy szkolnej.

Gotowe prace należy dostarczyć do dnia 27 marca br. do Biura Administracji Galerii Sanowa. Następnie zostaną one sfotografowane, a zdjęcia opublikowane na profilu galerii na Facebooku w formie zbiorczego posta konkursowego, gdzie w dniach 30 marca – 3 kwietnia br. odbędzie się głosowanie na najpiękniejsze koszyczki.

W kolejnym etapie konkursu, spośród 6 prac z największą liczbą reakcji, specjalnie powołana Komisja Konkursowa w dniu 4 kwietnia br. wybierze 3 zwycięskie prace, które w ocenie Komisji Konkursowej będą najlepsze pod kątem estetyki, techniki wykonania, pomysłowości i kreatywności.

Wszystkie prace możliwe będą do obejrzenia na wernisażu na pasażu przy wejściu głównym do Galerii Sanowa dniach 30.03.-8.04.2023 r.

Serdecznie zapraszamy!

*Liczba uczestników konkursu jest ograniczona i wynosi 15 grup więc o możliwości udziału w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie:

REGULAMIN KONKURSU „KOSZYCZEK PEŁEN BARW”